Blog

COVID-19 güvenliği: Restoranlar, salonlar ve spor salonu için ipuçları

Kendinizi COVID-19 virüsünden korumanın en iyi yolu,toplu bölgelerden  kaçınmaktır. Dışarı çıkarsanız, yüzünüze mutlaka maske takın. COVID-19 virüsü toplumumuzda hızla yayılıyor, özellikle ciddi hastalık riskiniz daha yüksekse , diğerlerinden yaklaşık 2 metre uzak durun . Hasta veya semptomları olan kişilerle yakın temastan kaçının. Ayrıca, büyük etkinliklerden ve toplu toplantılardan kaçının.

Ek olarak, iyi hijyen uygulayın. Ellerinizi sık sık en az 20 saniye sabun ve suyla yıkayın veya en az% 60 alkol içeren alkol bazlı bir el dezenfektanı kullanın. Öksürürken veya hapşırırken ağzınızı ve burnunuzu dirseğinizle veya bir mendille kapatın ve ardından ellerinizi yıkayın veya el dezenfektanı kullanın. Ayrıca gözlerinize, burnunuza ve ağzınıza dokunmaktan kaçının.

Halka açık yerler için güvenlik ipuçları

Bir restoranda yemek yemeden önce, restoranın güvenlik uygulamalarını kontrol edin. Çalışanlar maske takıyorlar mı? Yüksek temas yüzeylerini düzenli olarak dezenfekte ediyorlar ve sosyal mesafe uyguluyorlar mı? İyi havalandırma var mı? Masalar sosyal mesafeye izin verecek kadar birbirinden yeterince uzakta mı? Dış mekan masaları bir seçenek mi? Menü dijital mi yoksa tek kullanımlık mı?

Spor salonları

Spor salonuna gitmeden önce, aynı anda kaç üyenin içeri girmesine izin verildiğini sınırlayıp sınırlandırmadığını görmek için arayın.

Bankalar

Banka ziyaretleri sırasında mümkünse ATM’yi kullanın. ATM klavyesini kullanmadan önce dezenfekte edici bir bezle temizleyin. İşiniz bittiğinde el dezenfektanı uygulayın. Eve gittiğinde ellerini yıkayınız.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir