Genel

Corona Virüs Testi Nasıl Olur?

Corona Virüs Testi Nedir?

Yeni Koronavirüs (COVID-19) için virüsün yapısı incelenebilen testler vardır. Koronavirüs testi, Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü Ulusal Viroloji Referans Laboratuvarında ve Halk Sağlığı Laboratuvarlarında yapılmaktadır. Testin sonuçlarının çıkması 1 veya 2 günü bulduğu için testi yaptıran kişinin izalosyon yöntemleriyle testin sonucunu beklemesi gerekmektedir.

Coronavirüs testi nasıl yapılıyor?

Testi uygulayan kişiler bu süreçte çok sıkı önlemler alıyor. Özel olarak yapılmış kıyafetleriyle bu kişiler testleri uyguluyor. Test yaptıracak kişinin sürüntü çubuk yardımıyla genzinden veya burnundan örnek alınıyor. Ardından bunu kapalı bir kutu içinde dikkatli bir şekilde laboratuarlara gönderiliyor.

Coronavirüs testi ne zaman sonuç buluyor?

Yaklaşık olarak 36 saatte kesin bir sonuç çıkmaktadır. Eğer test pozitif çıkarsa kişinin çevresindeki temasta olduğu şahıslara da test uygulanır.

Testi nerde yaptırılır?

Sağlık bakanlığının belirlemiş olduğu hastanelerde yaptırabilirsiniz. Bu süreçte herkes olabildiğince herkesin zorunlu olmadığınca evde kalması gerekiyor. Corona virüsten korunmanıza yardımcı olabilecek ürünler için “www.pandemiurunleri.com” sitemize bakmayı unutmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir