Genel

Ateş Ölçerin Önemi

Bütün herkesin bildiği üzere Covid-19 ile bütün Dünya’nın başı dertte. Her geçen gün vaka sayısı artmakta. Bu yüzden kendimizi ve sevdiklerimizi korumak için tedbirler almak zorundayız. Dezenfektan, kolonya, eldiven ve maske. Bunların yanında ateş ölçer de önem taşıyor.

Nerelerde ateş ölçülür?

Bildiğiniz üzere Covid-19’un en önemli belirtilerinden biri de ateştir. Girdiğimiz pek çok ortamda (alışveriş merkezi, cafeler,restorantlar,mağazalar vb..) artık ateş ölçmeden girişler olmuyor.

İnsan vücudunun sıcaklığı nedir?

Genellikle insan vücut sıcaklığı 36.5–37.5 dereceler arası kabul edilir. Vücutta bulunan ısının normalin üzerine çıkmasına ateş denilmektedir. Genelde makat kısmından ölçülen normal vücut ısısı 36.4 – 37.6 Cº , koltuk altı kısmından ölçülen normal ısı ise 36.5-37.0 0C olarak kabul edilmektedir. 38 derece ve üstü sıcaklık yüksek ateş olarak belirlenmiştir. 37 derece ve üstü ateşe sahip olanların test olmasını tavsiye etmekteyiz.

Ateş ölçer hangi bölgeye uygulanmalıdır?

Ateş ölçeri sadece alından değil istersek kol bileği, koltuk altı gibi vücudun farkı bölgelerinde de uygulayabiliriz.

Sitemizde en uygun ateş ölçerlere ulaşabilirsiniz. Hemen almak için “www.pandemiurunleri.com “ adresinden ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir